AdSense Hesap Onaylatma

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
AdSense Hesap Onaylatma
Google AdSense son zamanlarda ince eleyip sık dokuyarak site onaylamaya başladı. Bunları fırsat bilen bazı kişiler, sizlerden 100 – 200₺ kadar ücret alarak AdSense onaylatma hizmeti sunuyor. Kesinlikle böyle bir şeye ihtiyacınızın olmadığını söyleyerek size şunu belirtmek isterim ki AdSense sadece kaliteli, düzgün görünen ve içerikleri güncel aynı zamanda sağlam olan sitelere onay veriyor. Şimdi, gelelim konumuza. AdSense hesabı nasıl onaylanır?
  • Kullanılan Tema
  • Sitenin İçeriği
  • Reklam Alanları
  • Ne Zamandır Açık Olduğu
Kullanılan Tema
AdSense hesap onaylatma konusuna ilk olarak kullandığınız temadan başlamak istiyorum. Siteniz büyük ihtimalle WordPress alt yapısı kullanıyor olacaktır. Bunun için kullandığınız temayı eğer imkânınız varsa ücretli, lisanslı alarak görsel anlamda güçlü olmasını sağlayın. Bu size mutlaka avantaj sağlayacaktır.

Sitenin İçeriği
Eğer AdSense hesap onaylatma ve para kazanma istiyorsanız, bilmeniz gereken tek gerçek şu ki sitenizin mutlaka her daim güncel kalması gerekiyor. Google AdSense’in en çok dikkat etiği konuların başında gelen alıntı içerik olmaması, belki de hesap onaylama konusunun bel kemiğidir. Çalıntı, alıntı içerik yok. Sadece özgün ve en az 200 – 250 kelimeden oluşan yüzde yüz SEO uyumlu makaleler gerekiyor.

Reklam Alanları
Google AdSense bir de reklam alanlarına çok fazla dikkat ediyor. Sitenizi AdSense’e onaya verdiğinizde size bir reklam kodu verecektir. Bu reklam kodunu onay sürecindeyken sitenize ekleyin ve kalsın diyor. AdSense sitenizi incelerken nerelere reklam koyacağınızı ve koyduğunuza, kullanıcı yani ziyaretçi gözünden bakarak herhangi bir engel olup olmadığına bakıyor. Ziyaretçi rahatsız olacaksa reklam yok demektir.

Sitenin Ne Zamandır Açık Olduğu
Google AdSense hesap onaylatmada, 1 günlük sitenizin onay almasını beklemeniz pek mantıklı olmayacaktır. Sitenizi onay alması için en az 3 – 4 hafta olduktan ve tamamen özgün, güncel içerikler varken başvuruya gönderin. Bu en doğru ve en sağlıklı olanıdır.

AdSense, sanıldığı kadar zorlayan ve bir reklam firması değildir. Sadece başıboş, ilgilenilmeyen, amacı yalnızca AdSense almak olan sitelerin önüne geçmek için ince eleyip sık dokuyor. Eğer siz de yukarıda anlattığımız gibi dikkat eder ve gerçekten sitenize emek verirseniz, emin olun AdSense hesap almak garanti olacaktır.