AdSense Gelir Artırma

Kemal

İçerik Yazarı
  Makale Yazarı
8 Mayıs 2019
44
0
Tokat
www.googleforum.com
#1
AdSense Gelir Artırma
Ülkemizde gün geçtikte web sitesi açma oranları artıyor ve insanlar daha çok internetten para kazanma yollarına bakıyor. İnternetten para kazanmak için herkesin bildiği ve az da olsa sağlam bir kapı olan Google AdSense, maalesef ki Türkiye’de oldukça düşük paralar ödüyor. AdSense’den gelir elde etmek kolay olsa da bu geliri artırmak pek kolay olmuyor. AdSense gelir artırma hakkında iş yapan ve sizden belirli ücretler isteyerek bazı yöntemler sunan kişiler mevcut. Fakat biz bu yazımızda herhangi bir ücret talep etmeden en güzel ve doğru bir şekilde AdSense gelir artırma nasıl yapılır sorusunu açıklayacağız.

Çok Fazla Reklam Çok Fazla Kazanç Değildir
Özellikle en çok yapılan hatalardan birisi AdSense gelir artırmak için çok fazla reklam yerleştirmek oluyor. Şunu asla unutmayın; çok fazla reklam = çok fazla gelir değildir. Bu biraz da kullandığınız temadan geçer. Standart bir blog veya web sitesi için konuşmak gerekirse, header kısmına bir reklam, footer kısmına bir reklam, konu içlerine veya konu üstüne bir reklam yeterli olacaktır. Daha fazla reklam ekleyerek hem gelen ziyaretçiyi yormak hem de sitede aşırı bir yoğunluk sağlamak sizin için pek mantıklı olmayacaktır. AdSense gelirini artırmak için en doğru reklam yerleşimini bulun.

İçerikleriniz Mutlaka Özgün ve SEO Uyumlu Olsun
Sitenize girdiğiniz içeriklerin özgün ve seo uyumlu olması demek, Google’ın sizi sevmesi ve üst sıralara çıkarması demektir. Siz de kendinizi Google’a sevdirmek için içeriklerinizi en az 250 kelime ve tamamen seo uyumlu olarak yazın veya yazdırın. Eğer hedeflediğiniz anahtar kelimelerde sıralamalarınız artar ise ziyaretçi sayınız da artar. Bu sayede tıklama ve en azından reklam gösterim oranlarınız yükseleceği için kazancınız da artacaktır.

Gün Gün Takip Edin
Her gün sitenizin AdSense gelirini takip edin. Uyguladığınız reklam yerleşimleri ve içerik metotlarını takip ederek, her geçen gün arttığını gözlemlediğiniz takdirde aynı şekilde devam edin. Yok eğer yaptıklarınız işe yaramadı ise mutlaka bir SEO uzmanı ile görüşün ve sitenin iç seo ayarlarının doğru olup olmadığını kontrol ettirin. AdSense gelirini artırmak için bunları denemenizde fayda olacaktır. Eğer bir fayda göremedi iseniz o aşamadan sonra işin uzmanında ücreti karşılığında yardım alabilirsiniz.