Google Search Console Verileri Ne Zaman Gözükür? | Google Yardım ve Destek Forumu | Google Forum®
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.

Google Search Console Verileri Ne Zaman Gözükür?

[WF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Google Search Console kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Google Search Console Verileri Ne Zaman Gözükür? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 66 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Google Search Console
Konu Başlığı Google Search Console Verileri Ne Zaman Gözükür?
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
WF Moderatör
Katılım
29 Nis 2020
Yaşınız
25
Konum
Istanbul
Mesajlar
439
A.Beğeni
3
Son Görülme
Ticaret
0 /   0 /   0
Search Console verileri ne zaman görünür?
Sitenizi Search Console'a eklediğinizde, teşhis verilerinin ve diğer verilerin kullanılabilir duruma gelmesi biraz zaman alabilir. Bu normal bir durumdur; Search Console'un sitenize ilişkin verileri toplayıp işlemesi zaman alabilir. Genel olarak, "Henüz veri yok" iletisini görürseniz daha sonra tekrar bakın. Google sitenizi daha sık taramaya başladıktan sonra, Search Console'un daha ayrıntılı veriler göstermeye başladığını ve bu verilerin daha sık güncellendiğini fark edeceksiniz.

Hâlâ hiçbir veri görmüyorsanız bunun nedeni aşağıdakilerden biri olabilir:

  • sitesi için hiç veri göremiyorsanız bunun nedeni sitenizi, http://example.com adresini kullanarak eklemeniz olabilir. Google için bunlar tamamen farklı sitelerdir. Bazı verilerin eksik olduğunu düşünüyorsanız Search Console hesabınıza, alanınızın hem www içeren hem de www içermeyen sürümünü ekleyin. Her iki sitenin verilerine bakın.
  • Tarama Hataları raporunda hiçbir veri görmüyorsanız Google herhangi bir sorun bulmamış olabilir. Bu harika bir haberdir. Ancak, düzenli olarak tekrar kontrol etmenizi öneririz.
  • Arama Analizi raporunda hiçbir veri görmüyorsanız kullanıcılar arama sonuçlarında henüz sitenizi tıklamamış olabilirler. Sitenizin arama sonuçlarında iyi bir performans gösterememesinin olası nedenlerini kontrol edin.
  • Site Haritaları raporunda hiçbir veri görmüyorsanız bir Site Haritası oluşturup göndererek Google'ın sitenizdeki içeriği keşfetmesine yardımcı olmayı düşünün.
Doğrulanan sitelerinize ait tarama, dizin ve arama analizi istatistikleri gibi verilerin güncellenme sıklığını artırmak için sürekli çalışmaktayız. Bu verilerin büyük bölümü sitenizin içeriğine bağlıdır ve sitenizin durumuna dair yakın bir tahmindir. Dahili sistemlerimiz daima değişmektedir ve Web'in kendisi zaten sürekli değişen bir ekosistemdir. Ayrıca, rakamların hesaplandığı zaman ile web yöneticilerine gösterildiği zaman farklı olabilir; veriler aralıklı olarak yayınlansa da biz verileri sürekli olarak toplarız. İçeriğiniz çok sık değişmiyorsa veya sitenize yeni bağlantılar almıyorsanız Search Console'da her oturum açtığınızda verilerinizin güncellendiğini görmeyebilirsiniz.
 

Benzer konular

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)


  • İpUcu

Google ads alanı