Google Search Console Kullanımı | Google Yardım ve Destek Forumu | Google Forum®
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.

Google Search Console Kullanımı

[WF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Google Search Console kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Google Search Console Kullanımı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 59 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Google Search Console
Konu Başlığı Google Search Console Kullanımı
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
WF Moderatör
Katılım
29 Nis 2020
Yaşınız
23
Konum
Istanbul
Mesajlar
439
A.Beğeni
3
Son Görülme
Ticaret
0 /   0 /   0
Google Search Console'u kullanm

Mümkün olduğunda Alan mülklerini kullanmanızı öneririz. Doğrulama işlemi biraz daha karmaşıktır ancak bir alan mülkü, tüm protokol varyasyonları (http/https) ile tüm alt alan adlarını kapsar ve birden fazla varyasyonu yönetmeyi daha kolay hale getirir. Alan adı sitesi verilerinin alt bölümlerini görmeniz gerekirse ek alt Alan adı veya URL ön eki mülkleri oluşturabilirsiniz.

Elinizde bulunan tüm araçlar ve raporlar hakkında genel bir fikir edinmek için Search Console'un sunduğu araçların ve raporların özetini okuyun.

Sitenizde yeni hatalar veya etkinlikler göründüğünde Search Console'dan bir mesaj alırsınız. Sorunu anlamak için e-postayı okuyun ve verilen hata ayıklama önerilerini uygulayın.

Siteniz büyüdükçe kapsamının da arttığından emin olmak için düzenli olarak Dizin Kapsamı raporunu kontrol edin. Özellikle yinelenen sayfalara sahip büyük bir siteniz varsa sitenizdeki her sayfanın dizine eklenmesini beklememelisiniz ancak tüm önemli sayfalarınızın dizine eklendiğinden emin olun. Sitenizin kayda değer bölümleri dizine eklenmemiş ve önemli bölümlerse, URL inceleme aracıyla bunlardaki hataları ayıklayabilirsiniz.

Yapılandırılmış verileriniz varsa genel bakış sayfanızın Geliştirmeler bölümünde, sitenizde bulunan hataların, uyarıların ve geçerli yapılandırılmış verilerin küçük grafikleri (küçük resim boyutunda grafikler) gösterilmelidir. Tüm yapılandırılmış veri hatalarını düzeltmelisiniz.

Sitenizde AMP varsa AMP durumu raporunda site genelinde AMP durumunuzu doğrulayın.

Yeni site haritaları göndermek için Site Haritaları raporunu kullanın veya Google’ın site haritalarınızı okumadaki başarısını izleyin.

Site genelindeki hız sayılarınızı Hız raporunda ve mobil kullanılabilirliğinizi Mobil Kullanılabilirlik raporunda kontrol ederek iyi kullanıcı deneyimini doğrulayın. Bu işlemler özellikle site şablonlarını değiştirirken veya sitenizin büyük bölümünü etkileyen başka değişiklikler yaparken önemlidir.

Sorun giderme kılavuzlarını burada bulabilirsiniz. Diğer kullanıcılardan yardım almak için her zaman forum sayfasına ulaşabilirsiniz.

Ana SEO raporunuz, web sayfalarının Performans raporudur. (Ayrıca Keşfet için bir Performans raporu vardır). Bu rapor gösterim sayısı, anahtar kelimeye (sorgu) ve cihaza göre TO da dahil olmak üzere önemli metrikleri sağlar. Bu verileri kullanarak web üzerinde SEO en iyi uygulamaları hakkında birçok bilgi bulabilirsiniz. Yeter ki söylentilere ya da kötü uygulamalara itibar etmediğinizden emin olun. Sitenizle ilgili en iyi uygulamalar hakkında güvenilir bilgiler edinmek için SEO Başlangıç Kılavuzunu ve Web Yöneticileri blogunu okuyun, Web Yöneticisi forumunda sorular sorun, topluluk etkinliğine veya online çalışma saatlerine katılın ya da diğer resmi kaynakları kullanın.
 

Benzer konular

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 3, Misafir: 3)


  • İpUcu

Google ads alanı