Google Search Console Arama Analizi Verileri Hangi URL'ye Atandı? | Google Yardım ve Destek Forumu | Google Forum®
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.

Google Search Console Arama Analizi Verileri Hangi URL'ye Atandı?

[WF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Google Search Console kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Google Search Console Arama Analizi Verileri Hangi URL'ye Atandı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 55 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Google Search Console
Konu Başlığı Google Search Console Arama Analizi Verileri Hangi URL'ye Atandı?
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
WF Moderatör
Katılım
29 Nis 2020
Yaşınız
25
Konum
Istanbul
Mesajlar
439
A.Beğeni
3
Son Görülme
Ticaret
0 /   0 /   0
Arama analizi verilerim hangi URL'ye atandı?

Tıklamalar, gösterimler ve konum, kullanıcının Google Arama tarafından yönlendirildiği URL'ye atanır. Bazı durumlarda bu URL, arama sonucunda görünür şekilde gösterilen URL olmayabilir. Örneğin, bir mülk masaüstü bilgisayarlar için example.com/mypage ve mobil cihazlar için m.example.com/mypage (rel="alternate" etiketiyle belirtilebilir) adresindeki bir sayfayı barındırıyorsa mobil cihazdaki arama sonucu example.com'u gösterebilir, ancak bağlantı hedefi m.example.com olur. Bu durumda, Search Console gösterimi ve tıklamayı m.example.com/mypage adresine (gerçek hedef) atar.

Hedef sayfa, kullanıcıyı başka bir sayfaya yönlendirirse bu durum, gösterimin veya tıklamanın atandığı URL'yi herhangi bir şekilde etkilemez.
 

Benzer konular

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)


  • İpUcu

Google ads alanı