Google Adsense Sayfa Düzeyi Reklam Nedir ? | Google Yardım ve Destek Forumu | Google Forum®
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.

Google Adsense Sayfa Düzeyi Reklam Nedir ?

[WF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Adsense Anlatımları kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Google Adsense Sayfa Düzeyi Reklam Nedir ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 76 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Adsense Anlatımları
Konu Başlığı Google Adsense Sayfa Düzeyi Reklam Nedir ?
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
WF Moderatör
Katılım
29 Nis 2020
Yaşınız
25
Konum
Istanbul
Mesajlar
439
A.Beğeni
3
Son Görülme
Ticaret
0 /   0 /   0
Sayfa Düzeyi Reklam Nedir ?
Sayfa düzeyi reklamlar, sitenizdeki mobil girişlere özel olarak gösterilen, ekranın altında sabit duran banner şeklinde ve sayfa geçişlerinde tam ekran olarak iki çeşidi bulunan reklam türleridir.

Bu reklam türlerini görüntülemek için siteniz içerisinde yerleşim yapmanıza gerek yoktur. Sayfa düzeyi reklamlar için aldığınız kodu sitenizin <head> etiketinden sonra ya da </head> etiketinden hemen öncesine eklemeniz yeterlidir.

# Head etiketinin bulunduğu dosyaya ise Görünüm >> Düzenleyici >> Tema üst bölümü (header.php) yolunu izleyerek ulaşabilirsiniz.

AdSense sayfa düzeyi reklam kodunu ekledikten sonra mobil girişler için sayfanın altında sabit duran Sabit/yer paylaşımlı reklamlar ve sayfa geçişlerinde tam ekran olarak görünen Vinyet reklamlar aktif olacaktır.

Fakat bu reklamlar her zaman görüntülenmemektedir.

Bazı kullanıcılar bu reklamların tıklama oranlarını arttırdıklarını ve gelirlerini arttırdıklarını söylemekle beraber bazı kullanıcılar da etkisi olmadığını belirtiyorlar. Test ederek AdSense sayfa düzeyi reklamları kullanıp kullanmama kararı alabilirsiniz.

Artı olarak şu an tüm kullanıcılarda görünmeyen, beta olarak bazı kullanıcıların kullanımına sunulan QuickStart reklamları da mevcut. Bu reklam türü ister masaüstü isterse de mobil girişlerde kullanılmak üzere, reklam yerleşimi için uğraşmak istemeyen kullanıcılar için kullanıma sunulmuş.

Sayfa düzeyi reklamlar dahilindeki QuickStart reklamlarını aktif ettiğinizde, masaüstü ve mobil görünümde banner ve metin reklamları içeriğinize otomatik olarak ekleniyor ve gösteriliyor. Yani sizin içeriklerinize ayrı ayrı reklam kodları ile yerleşim yapmanıza gerek kalmıyor.

# Fakat özel olarak oluşturduğunuz reklam birimleri ile QuickStart reklamlarını birlikte kullanmanızı tavsiye etmem. Reklam kirliliği had safhalara çıkabiliyor.

QuickStart reklamlarının şu an için verimli olduğunu söyleyemeyiz.

Google tamamen kullanıcı odaklı düşündüğü için reklamları footer gibi görünmesi güç alanlara yerleştiriyor. Belki şu an beta aşamasında olduğu için böyledir. İleride düzelebilir. Bunu da test ederek kullanım kararını verebilirsiniz.

AdSense sayfa düzeyi reklamları kullanmak için;

AdSense panelinizden Reklamlarım>>İçerik>>Sayfa Düzeyi Reklamlar yolunu izleyebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz reklam birimlerinin yanında bulunan butonları açtıktan sonra en altta bulunan Kodu Al butonuna tıklayarak aldığınız kodu, sitenizin <head> etiketinden hemen sonraya ekleyebilirsiniz.
 

Benzer konular

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)


  • İpUcu

Google ads alanı