Google AdSense Reklamları Neden Boş ? | Google Yardım ve Destek Forumu | Google Forum®
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.

Google AdSense Reklamları Neden Boş ?

[WF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Adsense Anlatımları kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Google AdSense Reklamları Neden Boş ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 79 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Adsense Anlatımları
Konu Başlığı Google AdSense Reklamları Neden Boş ?
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
WF Moderatör
Katılım
29 Nis 2020
Yaşınız
25
Konum
Istanbul
Mesajlar
439
A.Beğeni
3
Son Görülme
Ticaret
0 /   0 /   0
AdSense Reklamları Neden Boş ?
Bu konuda insanların aratmaları şu şekilde olmuş: AdSense reklamları bazen görünmüyor, AdSense boş reklam, AdSense reklam beyaz, AdSense reklamı çıkmıyor gibi.

Bu sorunların birden çok sebebi olabilir;

# Eğer reklam biriminizi yeni oluşturduysanız, kodlarınızı sitenize ekledikten sonra bir süre reklam gösterimi olmayabilir. Çoğu zaman 1-2 saat içerisinde reklamlar görünmeye başlar.

Bu süre sonunda reklamlarınız yine görünmüyorsa, reklam kodu ekleme işleminde hata yapmış olabilirsiniz. Kodlarınızı kontrol edip tekrar eklemeyi deneyin.

adresinden kodlarınızın doğru bir şekilde uygulayıp uygulamadığınızı kontrol edebilirsiniz.

AdSense reklam kodlarının görünmemesinin bir diğer nedeni de hesabınızdan kaynaklı bir problemden olabilir. Hesabınız banlanmış ya da askıya alınmış olabilir.

Tabi bu durumda AdSense size mail yoluyla bildirim yapar. Oldu da mail elinize ulaşmadıysa, AdSense boş reklam sorununda Google AdSense hesabınızı kontrol etmenizde fayda var.

Bazen de kullanıcılar tarayıcılarındaki reklam engelleme uygulamaları açık halde sitelerine girip reklamlarını göremiyor olabilirler. Uygulamalarınızın durumunu kontrol edin.

Siz farkında olmasanız da AdSense boş reklam sorunu sizden kaynaklanıyor olabilir. AdSense reklamları JavaScript uygulamaları kullanır. Eğer tarayıcınızın JavaScript çalıştırma özelliği kapalıysa reklamları göremeyebilirsiniz. Bunu tespit etmek için sitenize farklı bir tarayıcı ya da bilgisayar, telefon gibi cihazlardan girmeyi deneyin.

Tabii bir de AdSense reklam beyaz alan sorununda çok nadir de olsa, o an için gösterilecek reklam olmaması durumu olabiliyor.

O an için size özel ya da içeriğinizle ilişkili gösterilebilecek herhangi bir reklam bulunmuyor olabilir. Bu gibi durumlarda da reklam alanlarınız boş görünebilir. Arkadaşlarınızdan (başka cihazlardan) durumu kontrol etmelerini isteyebilirsiniz.

Kullandığınız cache yani önbellek eklentisi de AdSense kodlarınızı bozuyor olabilir.

Bu genelde eklentinin minify yani kod sıkıştırma işlemleri sırasında meydana gelen seyrek problemlerden biridir. Eklentinizi pasif hale getirip AdSense boş reklam sorununun eklenti kaynaklı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

# Son olarak eğer size hesap onayı için gönderilen pini zamanında girmezseniz, reklam gösterimi durdurulacaktır. Pininizi girdikten sonra reklamlar tekrar gösterilmeye devam edecektir.
 

Benzer konular

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)


  • İpUcu

Google ads alanı