Google Adsense ile Nasıl Para Kazanılır? | Google Yardım ve Destek Forumu | Google Forum®
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.

Google Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?

[WF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Adsense Anlatımları kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Google Adsense ile Nasıl Para Kazanılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 93 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Adsense Anlatımları
Konu Başlığı Google Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
WF Moderatör
Katılım
29 Nis 2020
Yaşınız
25
Konum
Istanbul
Mesajlar
439
A.Beğeni
3
Son Görülme
Ticaret
0 /   0 /   0
GOOGLE ADSENSE İLE REKLAM YAYINLAMAK
İnternetten para kazanmanın en iyi yollarından biri de Google Adsense'i kullanmaktır. Adsense, kullanım kolaylığı ve reklam veren sayısı sayesinde çok popülerdir. Kolayca kayıt olursunuz ve müracaatınız onaylandıktan sonra küçük bir kod ilave ederek internet sitenize reklam koyabilirsiniz.

Adsense ile ne tür reklamların görüneceğini seçemezsiniz. Google, internet sitesinin konusuna ve okuyucunun profiline göre otomatik olarak yapmaktan sorumludur.

Ve bunun iki avantajı vardır:
  1. Reklam ile kazanabileceğiniz parayı en üst düzeye çıkartır. Bir reklam ne kadar ilgili ve bariz olursa, okuyucunun tıklaması o kadar olasıdır.
  2. Herhangi bir reklam verenle doğrudan bağlantı kurmak zorunda kalmazsınız. Adsense ağına reklam veren yüz binlerce şirket var.
GOOGLE ADSENSE İLE PARA KAZANMAK

Satış ortaklığından farklı olarak burada ideal karşılaştırmalar ve analizler yayınlamak yerine, belirli bir konuda genel bilgi sağlayan bir web sayfası oluşturmanız gerekir. Söz gelimi, yemek tarifleri veya köpekler ve hatta dinozorlar ile ilgili bilgi yayınladığınız bir web sayfası oluşturabilirsiniz. Bu sistemin potansiyeli temel olarak üç şeye bağlıdır; seçtiğiniz konu, internet sitesinin yaptığı ziyaret sayısı ve reklamları tıklayan ziyaretlerin yüzdesi.

İlk nokta, konu asaldır, zira buna göre tıklama başına daha fazla veya daha az para kazanacaksınız. Söz gelişi, kedilerle alakalı bir internet sitesinde Adsense, kedi maması reklamını yapabilir. Ancak, finans konulu bir internet sitesinde elbetteki banka reklamları görünür.

Reklamı yapılan ürün daha pahalı olduğunda reklam veren daha fazla para ödemeye isteklidir. Gelir potansiyeli ise, internet sitesinin sahip olduğu ziyaretlerin sayısına göre belirlenir. Bu da Google’da bu konuyla alakalı bilgi arayan kişilerin sayısına bağlıdır.

Google Adsense kullanarak internet üzerinden para kazanmak kolaydır, ancak binlerce lira kazanmak için iyi bir internet sitesi trafiğine sahip olmanız gerekiyor.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)


  • İpUcu

Google ads alanı