Google AdSense Ban Nasıl Kaldırılır ? | Google Yardım ve Destek Forumu | Google Forum®
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.

Google AdSense Ban Nasıl Kaldırılır ?

[WF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Adsense Anlatımları kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Google AdSense Ban Nasıl Kaldırılır ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 93 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Adsense Anlatımları
Konu Başlığı Google AdSense Ban Nasıl Kaldırılır ?
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
WF Moderatör
Katılım
29 Nis 2020
Yaşınız
25
Konum
Istanbul
Mesajlar
439
A.Beğeni
3
Son Görülme
Ticaret
0 /   0 /   0
AdSense Ban Nasıl Kaldırılır ?
AdSense ban esasında politika ihlali nedeniyle yayıncı hesabınızın tamamen kapatılması ve domaininizin kara listeye alınması anlamına gelir. Bazen yeni aldığınız domain daha önce bu sebeplerden dolayı banlanmış olabilir.

Google AdSense ban kaldırma konusunda öncelikle şundan emin olun;

#Hesabınız sizn yaptığınız ihlaller dolayısıyla mı kapatıldı yoksa aldığınız alan adı daha önceden banlı mıydı?

Bu konuda eminseniz AdSense hesabınızın gerçekten banlı olup olmadığını kontrol edin. Hesabınızda zaten bununla ilgili bir bildirim göreceksiniz. Böyle bir bildirim yoksa ve reklamlarınız görünmüyorsa adresindeki adımları takip edin.

Buradan da bir sonuca ulaşamadıysanız adresten alan adınızı sorgulatarak kesin bir sonuca varabilirsiniz.

# AdSense hesabınız sizin ihlalleriniz nedeniyle banlandıysa:

Öncelikle sitenizdeki ihlalleri ortadan kaldırın. Reklam kodlarınızı sitenize doğru şekilde yerleştirin. adresine giderek formu doldurun ve gönderin. Eğer haklı bulunursanız hesabınız açılacaktır. Fakat ciddi bir ihlal söz konusu ise form için bir geri dönüş alamayacağınız gibi hesabınızdaki ban da kaldırılmaz.

# Yeni aldığınız domain daha önce banlanmış ise:

Alan adını yeni satın aldığınızı belirten detaylı bir mail hazırlayarak adsense-tr@google.com adresine gönderin. İnceleme sonucunda büyük ihtimal domaininiz kara listeden çıkarılacak ve sitenizde reklam yayınlamaya başlayabileceksiniz.

# Eğer bu yöntemlerin hiçbirinden sonuç alamadıysanız, yeni bir gmail adresi alın. AdSense hesabınızdaki tanımlı mail adresinizi, Google Search Console ve Analytics hesaplarınızdan kaldırın ve yeni mail adresinizdeki hesaplarınızla tekrar mülk doğrulama işlemlerini yapın. Son olarak bu mail adresi ile AdSense’ye yeni bir başvuru gerçekleştirin.
 

Benzer konular

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)


  • İpUcu

Google ads alanı