Adsense Gelir Arttırma Nasıl Yapılır? | Google Yardım ve Destek Forumu | Google Forum®
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.

Adsense Gelir Arttırma Nasıl Yapılır?

[WF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Adsense Anlatımları kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Adsense Gelir Arttırma Nasıl Yapılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 73 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Adsense Anlatımları
Konu Başlığı Adsense Gelir Arttırma Nasıl Yapılır?
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
WF Moderatör
Katılım
29 Nis 2020
Yaşınız
25
Konum
Istanbul
Mesajlar
439
A.Beğeni
3
Son Görülme
Ticaret
0 /   0 /   0
Adsense Geliri Nasıl Arttırılır? Google, Mart 2003’te AdSense programını başlattı. AdSense, sitenizin içeriğiyle ilgili reklamları görüntüleyen basit bir Tıklama Başına Ödeme (TBM reklamları) sistemidir. Blogcular veya web sitesi sahipleri, sitelerinde AdSense reklamlarını tıklandığında ödeme alır. Basitliği ve kolaylığı nedeniyle, AdSense iyi bir pasif gelir kaynağı olarak ortaya çıkmıştır. Web sitenize reklam yerleştirerek para kazanmanın ücretsiz ve basit bir yolu olsa da, bir blogcu para kazanmak için çok fazla trafiğe ihtiyaç duyuyor.

Yani, biraz fazladan para kazanmakla ilgileniyorsanız, burada AdSense geliri arttırma yöntemleri bulabilirsiniz.

AdSense Geliri Nasıl Artırılır?
  1. AdSense kazancını artırmanın anahtarı trafiği artırmaktır. Ayrıca, web sitenize trafik çekmenin yolu, ziyaretçiye anlamlı ve değerli bir şey vermesini sağlamaktır. AdSense gelirinizi artırmak istiyorsanız sorun çözme içerikleri üretmeye odaklanın.
  2. Güçlü arama hacimlerine sahip anahtar kelimeleri seçmek için iyi araştırmalar yapmanızı ve sitenizin arama motoru sonuçlarındaki sıralamasını iyileştirmeniz adına SEO çalışması yapmanızı öneririm. Moradam SEO Ajansı ile çalışabilirsiniz. Bu, insanların web sitenizi bulmasını kolaylaştıracaktır.
  3. SEO becerileri içeriğinizi, web sitenizi ve yapınızı optimize etmenize yardımcı olacaktır. Bu, sitenizin arama motoru sıralamalarını artıracak ve blogunuza kaliteli ziyaretçiler getirecektir.
  4. Yavaş yükleme hızı, uzun URL’ler, eksik meta açıklama etiketleri, eksik alt etiketler, performansını etkileyen yaygın web sitesi sorunlarıdır. Bu konuda SEO araçları işinizi kolaylaştırabilir.
  5. Web sitenizi ve içeriğinizi daha küçük ekran boyutundaki mobil cihazlarla uyumlu hale getirebilirseniz, daha fazla ziyaretçi kazanırsınız.
  6. Tasarım ve barındırma, birçok web sitesinin ihmal ettiği bir web sitesinin en önemli iki yönüdür. Google’dan daha fazla trafik çekmek için kolay gezinme özelliği olan duyarlı, kullanıcı dostu bir tasarım kullanın.
  7. AdSense reklam birimlerinizi doğru yere koymak, daha fazla tıklamayı teşvik eder. Reklamların görünürlüğünü artırmak için, onları ekranın üst kısmına veya kenar çubuğuna yerleştirin.
  8. Deneme testleri yapın. Ayrık test olarak da bilinen A / B testi, hangisinin daha iyi performans gösterdiğini görmek için bir web sayfasının iki versiyonunu karşılaştırmaktadır. Bu, AdSense gelirini artırmak için en iyi varyasyonu bulmanıza yardımcı olabilir.
Tüm bu ipuçları yalnızca web sitenizin okuyucuya değer katan bir özelliği varsa işe yarayacaktır. Bu nedenle, önce site için benzersiz, yüksek kaliteli içerik oluşturmaya ve ardından AdSense geliriyle çalışmaya odaklanın.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)


  • İpUcu

Google ads alanı